ALH Sandalye Bağışçı Listesi

1891 yılında yapımı tamamlanmış olan Albert Long Hall, 1999 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) başta olmak üzere Boğaziçi Dostu kurum ve kişilerin katkılarıyla aslına sadık kalınarak restore edilmiş "Boğaziçi Üniversitesi Kültür Merkezi" adını almıştır. Kültür Merkezimiz’de farklı tür ve büyüklükteki toplantıların yapılabileceği dört ayrı mekan bulunmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Kültür Merkezi olarak adlandırılan Albert Long Hall (Saatli Bina) Büyük Toplantı Salonu'ndaki tarihi koltuklar 2015 yılında da isimlendirilmeye devam edilmiştir. Yıl boyunca konser, seminer, konferans ve söyleşilere ev sahipliği yapan salondaki koltuklara 2015 yılında 6.498 TL’lik bağış yapılmıştır.

Üniversitemizin sembol binalarından Albert Long Hall / Büyük Toplantı Salonu' nda yer alan koltuklara isimlerini vererek bağış yapan tüm bağışçılarımızın koltuk numaraları ve isimlikleri alfabetik olarak aşağıda yer almaktadır.

 

Albert Long Hall Koltuk İsimlendirme projemize katkıda bulunan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz. 

Albert Long Hall Bağışçı Listemiz  
Koltuk İsimlikleri ( A-Z sıralı ) Koltuk No
A. Cemil Köksal BÜ'74 D8
A. Didem Çaylak BÜ'89 M17
A. Gülru Selek Paksoy BÜ'74 C11
A. Hamdi Ataoğlu RC'70 J3
A. Nihat Gökyiğit RC'46 B19
Adam Nemeth BÜ'99 BALK3
Aden Tolay H15
Ahmet Aydede BÜ'74 D11
Ahmet Bekçe BÜ'87 E10
Ahmet Dedehayır BÜ'86 G15
Ahmet Esen BÜ'74 D13
Ahmet Merey BÜ'74 C16
Ahmet Nuri Eren RC'34                                              ORG7
Akın C. Bubik H2
Akif Malta RC'58 L20
Ali Betil H14
Ali E. Çavuşoğlu BÜ'79 H9
Ali Etingü RA'60, RC'65 H19
Ali Mutlu Köylüoğlu BÜ'88 ORG14
Ali Rıza Özören BÜ'07 P12
Ali Tekin BÜ'86 ORG37
Ali Yalman RC'63 K18
Alize Ünal Tansever BÜ'90 ORG25
Allan Delves O9
Alp Akiş U19
Alp Deniztekin RC'65 ORG10
Alp Yalman RC'59 K17
Alpaslan Ensari BÜ'90 BALK7
Altan Tutkun BÜ'80 J9
Amrop Türkiye BALK32
Annette Schoo T12
Arıl Seren A13
Arman Azak RC'59 R11
Arup Mühendislik O1
Arup Mühendislik O2
Arzu Akbulut BÜ'87
Dursun Akbulut BÜ'84
ORG20
Arzu Y. Ensari BÜ'92  P1
Aslı Gedikoğlu Başar BÜ'92 ORG17
Aslı Soydaş Özhamaratlı BÜ'91 N2
Aslıhan Akışık I19
Asu Yazıcı Gökdelen BÜ'96 R4
Ayda Köseoğlu J19
Aydın Kahyaoğlu N8
Ayhan Amal May Queen'46 ORG3
Ayşe Akmen Çolakoğlu BÜ'73 H8
Ayşe Belma Öztürkkal BÜ'88 P2
Ayşe Demirpençe BÜ'75 - Mehmet Demirpençe BÜ'72 G4
Ayşe Erbezci Koraltan BÜ'88 L8
Ayşe Öztuna Bozoklar BÜ'92 BALK8
Ayşe Pınar Besen BÜ'89 T16
Ayşe Yağcı BÜ'89 BALK36
Ayşegül Karadeniz BALK20
Ayşegül Veryeri BÜ'94 BALK29
Ayşegül Yeygel Sezener BÜ'89 E8
Ayşın Öztürk İşeri BÜ'86 L7
Aytül Turnaoğlu BA'85 N20
Aziz-Gülgün Zapsu BÜ'79 J11
B. Sema Yurdum BÜ'79 F18
Banu (Şahinoğlu) Sandal BÜ'84 N3
Barış Akiş U20
Barış Tan BÜ'90 P19
Başak Günak  BÜ’10              P3
Batuhan Ergüneş S11
Bedi Yazıcı RC'38 - Gül Yazıcı Kaya BÜ'75 D6
Belkıs Eşkinat Alpergun BÜ'82 K4
Berrin Bubik BÜ'76 H3
Beşir Kemal Ustaoğlu BÜ'87 N11
Beyza Nur Akgerman BÜ'78 BALK6
Birgül Kalender Güleşci BÜ'91 R19
Birgül Küçükönder BÜ'84 - Mehmet Küçükönder BÜ'77 C1
Birgül Özden BÜ'74 D9
Bora Böcügöz BÜ'89 ORG19
Burak Çelet BÜ'99 N17
Burak Çelet BÜME'99 ORG38
Burak Karaçam RC'92 C8
Burak Uğural BÜ'92 P20
Burcu Civelek Yüce BÜ'00 BALK16
Burçin Güney  BALK22
Burçin Tüzecan Karamercan N7
Burhan Karaçam BÜ'72 A8
Burhan Karaçam BÜ'72 C6
Burhaneddin Balkanoğlu RC'46 ORG4
BÜ 74 Mezunları D18
BÜ 74 Mezunları D19
BÜ 74 Mezunları D20
BÜ 74 Mezunları E19
BÜ 74 Mezunları E20
Bülent Becan BÜ'71 F9
Bülent Ecevit RC'44 A16
Bülent Özsoy RC'67 J17
Bülent Paksoy BÜ'72 C10
Bülent Sağlam BÜ'74 D7
Bülent Sandal BÜ’83 N4
Bülent Tosun BÜ'72 K14
Bünhan Yüksel BÜ'81 K7
C. Zeynep Fetvacı E4
Can Ertan U15
Can Malta BÜ'91 L19
Canan M. Özsoy BÜ'94 BALK10
Candan Fetvacı BÜ'74 A6
Candan Orhun Fetvacı BÜ'74 E2
Caner Erim BÜ'95 K12
Cavit Sarıoğlu BÜ'71 A5
Cecil Balmond O14
Cefi Jozef Kamhi BÜ'75 F15
Celal Ersoy RC'46 ORG6
Ceren Türkben Kaya BÜ'02
Burak Kaya BÜ'99
N19
Ceyda Aydede BÜ'77 D12
Ceyda-Canip Orhun E1
Cimşit-Durukanlı-Varolan BÜ'74 E16
CLASS OF RA'64 I10
CMPE'86 I1
Cornelius H. Bull Headmaster '61-'67 I4
Cristina Tacconi D2
Cüneyt Demir BÜ'81 K3
Cüneyt Türktan BÜ'79 A9
Çiğdem Güres Erden BÜ'96 ORG35
David Owens  T10
David Whittleton R12
Değer Şahbaz BÜ'94 ORG29
Deniz Zallak Erden RC'69 C14
Diane Özbal  L2
Didem Gordon BÜ’86 O4
Didem Mülayimsi B1
Dilara Pars A2
Dilek Aksüğür Doltaş ACG'65 R10
Dilek Selçuk BÜ'78 J14
Dilek Tözüm Çalgan BÜ'76 C12
Dinç Kızıldemir BÜ'75 K5
Dr. Cemil Özbal RC'32 J5
Dr. Hamdi Ataoğlu M6
Dr. Leyla Erengül Sever BÜ'70 J15
Dr. Mehmet Gök RA'67 B11
Dr. Nejat Tuğcu RC'67 BALK14
Duygu Akışık I18
E. İdil Akidil BÜ'95 L12
Ebru Dildar Edin BÜ'93 S3
Ebru Özdemir BÜ'95 ORG36
Ebru Özdemir BÜ'95 BALK9
Ebru Özgün Tan BÜ'89 P18
Elif A. Selvili RC'80 F3
Elvan Özkaya BÜ'91 N18
Emin Armağan BÜ'77 K10
Emin Seyrek RC'36 H1
Emine Deniz Gemici H12
Emine Fetvacı RC'92 E3
Emre Kızıl BÜ'95 O5
Emre Yıldırım BÜ'12 P8
Eoghan Lynch  T9
Ercan Ağar S10
Erda Gerçek BÜ'89 E12
Erdal Karamercan  N6
Erdal Yıldırım BÜ'87 C3
Erkunt Tamer RC'66 H17
Erkut Yücaoğlu RC'69 B9
Erol Abiral RC Eng.'59 F20
Erol Cem Koçak BÜ'86 ORG13
Ertan Yılmaz BÜ'87 E13
Esra Hande Yürekten BÜ'96 P9
Esra Yazıcı Tözge BÜ'88 U7
Ethem Uğurhan Önsan BÜ'77  G18
Eyüp İlyasoğlu RA'64 I5
F. Onur Koca BÜ'82 C4
F. Verda Ataoğlu J2
F.A.Tolga Sözen BÜ'86 O3
Fatih M. Türkmenoğlu L11
Fatih Tabağ BÜ'90 T2
Fatma Aytaç BÜ'81 P14
Fazıl Amal RC Eng.'46 ORG2
Feyhan Yaşar Kalpaklıoğlu BÜ'78 F14
Feyyaz Berker RC'46 B18
Fırat Uğurlu BÜ'10 ORG40
Fikret Karabucak RC'64 I8
Fuat Sümer BÜ'83 L15
Galya Frayman - Hayati Molinas BÜ'89 L6
Gamze Sart ORG32
Gaye Erkuloğlu Tabağ BÜ'91 T1
Gaye Yücesan Burhanoğlu BÜ'83 ORG16
Gökçe Bayındır RC'65 G6
Gregory Hodkinson R9
Gülay Uluçay BÜ’79 N10
Gülden Türktan BÜ'80 F11
Güler Sabancı BÜ'78 F5
Gülgün Okay Buldanlıoğlu BÜ'84 L1
Gülin Öngör B8
Gülsen Şahin S6
Gülseren Serpel Sunay BÜ'80 S19
Gülseren Serpel Sunay BÜ'80 BALK30
Gülüm Aksu BÜ'92 BALK34
Gülven Aytekin U18
Gürol Osken RC'58 G20
H. Hakan Şahin S5
H. Tahsin Şahin S7
H. Tuncay Sergen BÜ'74 E14
H.Turan Durgunoğlu A7
Hadi Özbal RC’67 L3
Hakan Tanıl BÜ’79 P16
Haksever Suner ME'64 B20
Halit Özdüzen BÜ'77 J13
Haluk Alperat BÜ'88 BALK27
Handan Özalp T5
Hande Güngör Psikoloji'03 BALK21
Hasan İlyas Mataracı RC'39 ORG9
Hasan Subaşı RC'65 C5
Hasip Buldanlıoğlu BÜ'78 M1
Hayati Kamhi BÜ'72 F16
Hülya Biren BÜ'88 ORG18
Hülya Odabaşı BÜ'83 K13
Hüsamettin Alper RC'70 S15
Hüseyin Nail Şenatalar H11
Hüseyin Ütebay BÜ'93 T18
Hüveyda-Teoman Beydoğan BALK26
Işık Çılı BALK4
Işık G. Akçor BÜ'91 R5
İbrahim Betil RA'64 B5
İbrahim Bodur RC'50 A18
İbrahim Dölen BÜ'90 U12
İbrahim Keresteci BÜ'83 K2
İbrahim Türker BÜ'94 ORG28
İbrahim-Maria Orhon BÜ'76-77 U14
İdil Güpgüpoğlu BÜ'79 F12
İdil Yaşar Yiğitbaşı BÜ'86 F13
İlhan Önsan Dülger RC'67 G19
İnci Narin Yerlici R2
İpek Merey BÜ'75 C15
İrfan Özhamaratlı BÜ'88 N1
İsmail Bütün BÜ'96 BALK24
İsmail H. Tütenyurd BÜ'80 BALK1
İsmet Yelkencioğlu BÜ'77 U9
Jale Şehbenderler BÜ'74 D17
Jan Zabierzewski T13
Jenny Baster O13
Jim Hampson M10
John Lovell S14
Joop Paul T11
Jorgen Nissen M12
K. Bedii Grantay RA'53 I11
K. Tayfun Günak   BÜ’77        P4
Kemal Güpgüpoğlu BÜ'79 K1
Kemal Kalender RC'65 R20
Klodya Vert Araz BÜ'87 BALK2
Koray Etöz S12
L.M. Lui O8
Leyla Giray Dilber BÜ'72 B15
Leyla Spencer BA'92 BALK23
Linda Karakaş Kuyumciyan U8
Liyakat&Sıla Doğan BÜ'03 R7
Lütfi Aygüler BÜ'84 ORG31
M. Barış Tansever BÜ'94 B13
M. Cem Kozlu RA'65 J4
M. Cüneyt Eriş RC'44 ORG5
M. İlhan Akidil L13
M. Kamil Üst BÜ'79 J10
M. Oğuz Güral J7
M. Osman Tüzün BÜ’80 ve RC'76 B2
M. Özalp Birol BÜ'83 G12
M.Alp Kural BÜ'95 M19
Mahadev Raman O7
Mahmut Emre Paksoy BÜ'16 BALK37
Makina Mühendisliği Mezunları BÜ'74 E15
Maurizio Teora R14
Mehmet Akdaş BÜ'96 S2
Mehmet Baler RC'51 I14
Mehmet Betil RA'60, RC'65 H16
Mehmet C. Seven RA'69, BÜ'73 K16
Mehmet Cengiz Argat BÜ'80 K8
Mehmet Güleşci BÜ'84 R18
Mehmet Kösebay RC'69 N13
Mehmet Saracoğlu ME'92 M20
Mehmet Şencan BÜ'88 L9
Mehmet Tevfik Nane BÜ'90 F6
Melek Ulusoy BALK11
Melih M. Selvili F1
Meliha Terzioğlu ACG'34 ORG12
Meral Argüç RC'80 - Zeynep Korzay BÜ'92 F10
Meral Eredenk Kurdaş BÜ'85 BALK12
Meral Eredenk Kurdaş BÜ'85
Osman Kurdaş BÜ'82
S20
Meral-Mustafa Zaim BÜ'79 J12
Merve Naz Durgunoğlu D3
Mete Önol RC‘92, BÜ’96 N14
Metin Kalkavan BÜ'82 T17
Mısra Gül BÜ'95
Özgür Kaya BÜ'95
Volkan Ağar BÜ'91
U11
Michael Shears O16
Michael Somers O11
Mine Kılıç Dağyaran BÜ'78 P6
Mine Narin R1
Mişel Grünberg  RC’71 P13
Moşe ve Fani Meşulam  J20
Muharrem Aktaş BÜ'71 R17
Murat Başbay BÜ'92 ORG30
Murat Doğan Erden BÜ'92 ORG34
Musa Galip Eroğlu BÜ'78 C20
Mustafa Dilber RC'63 B14
Mustafa Kılıçaslan BÜ'89 U13
Mustafa Münir Alaca BÜ'89  L5
Mustafa Özbay BÜ'76 S17
Mustafa Telci BÜ'81 I13
Müfit Semih Tavlı BÜ’90 I20
Naci Sığın BÜ'85 B10
Nakiye Avdan Boyacıgiller BÜ'74 D16
Nasuh Önal BÜ'92 ORG24
Naz Zeynep Atay RC’80 B3
Nazım Aksoy BÜ'77 B4
Nazlı Çetinok Yıldırım BÜ'91 C2
Nazlı Durgunoğlu D4
Nazlı Merey C19
Nedret Kuran BÜ'77 I2
Nefise Başak Vatanperver BÜ'99 M2
Nejat Merey C18
Neşe Erberk BÜ'86 J6
Neşe-Nejat Altınay F17
Nevra Demirel BÜ'72 G13
Nezihi Bayrak BÜ'80 J8
Nihat Teoman H6
Nil Ataç N12
Noyan Sancar M15
Nural Denker BÜ'74 - Deniz Denker BÜ'77 E9
Nurgün-Yağız Eyüboğlu BÜ’91 BALK5
Nurhan Erköse BÜ'88 O20
Nuri M. Çolakoğlu RA'62 H7
Oğuz Bozkurt RC'67 G5
Okşan Atilla Sanön BÜ'92 I16
Oktay Özinci BÜ'73 K15
Okyay Kaynak B17
Olcay Karaali ACG'54 H18
Onur Semen Öner BÜ'94 T20
Orhan Silahtaroğlu M3
Orhan Teoman H5
Orhun Yazıcı BÜ'87 R3
Orkun Oğuz BÜ'95 ORG27
Oruç Baba İnan BÜ'05 BALK35
Osman Berkmen RA'64 I9
Osman Birsen A12
Osman Bubik H4
Osman Okyay BU'88 A20
Osman S. Draman RC'61 O10
Osman Semerci BÜ'89 S4
Ömer Topbaş BÜ'90 E6
Önen BÜ'72 J1
Öner Akgerman RC'65 H20
Örsçelik Balkan RC'64 E17
Özlem Orhon Özüner BÜ'91 ORG26
Özlem S. Tezcan BÜ'83 G1
Özlem Şahin Akçor BÜ'91 R6
Pamir Demirtaş BÜ'91 U10
Pamir Sezener BÜ'87 E7
Paul Coughlan T14
Pero Merey C17
Philip Dilley R8
Polat Tayfun Öztürk BÜ'86 E5
Prof. Dr. Sudi Apak BÜ'79 G16
Prof.Dr. Seyhan K. Tuğcu RC'71 BALK13
Rahmi Koç RC'51 A17
Recep Altay BÜ'78 F7
Recep Düzgit BÜ'88 S16
Refiye Altay F8
Rıfat Kamhi RC'50 A1
Rıza Dedehayır G14
Richard Cowell M7
Richard Haryott O12
Richard Lombard  T8
Robert Care O6
Robert Emerson M9
Robi R. Ebeoğlu BÜ'74 E18
Rodney Wagner RC Trustee G10
Rona Yırcalı RA'64 I6
Rory McGowan T15
Rukiye Yemni Ergüder BÜ'74 A11
Rüdiger Lutz S13
S. Hande Uysal Tezölmez BÜ'90 L4
S. Neslihan Şahin Sezer S8
Saadet Kuyumcu BÜ'80 J16
Saadet Mras S1
Sabih Tansal RC'58 A14
Sabri Akdemir BÜ'72 K9
Saffet Arın RC'37 F19
Saide Kuzeyli BÜ'76 I15
Sami Benun BÜ'88 ORG23
Saniye Yıldız BÜ'78 - Yavuz Erkut BÜ'76 T4
Sean Clarke  T7
Sebahat (Özgün) Başerdem BÜ'82 - E.Naci Başerdem BÜ'81 I3
Sedef İnkaya Betil ACG'66 B6
Selçuk Altun BÜ'73 H10
Selçuk Erden RC'69 C13
Selda Günyüz Güleç BÜ'91 ORG21
Selim Sayılgan RC'87 U6
Selin Karaçam RC'02 C9
Selin Sipahiler U3
Selin-Ömer Paksoy BALK18
Selma A. Selvili ACG'59 F4
Selman S. Bilal BÜ'83 G11
Selmin Karaçam BÜ'72 C7
Selva Eron adına Gül Eron BÜ’80 ve Murat Eron BÜ’78 P11
Sema Arkat Başol BÜ'74 - Canan Nurkan Kadıoğlu BÜ'74                   D5
Sema Müstecaplıoğlu ORG22
Semih S. Tezcan G2
Semih Şeftali BÜ'84 L14
Serdar Karahasanoğlu S9
Serdar Sunay BÜ'78 S18
Sertaç Kanlı Yerlikaya IE'91 BALK15
Sevil Tansal A4
Sezen Malta ACG'61 L18
Sezin Bülbül Önal BÜ'99 N15
Simge Ökten Ündüz BÜ'98 BALK28
Sinan Sipahiler U4
Sinan Tuncer BÜ'87 L10
Sinem Baysun Amaç BÜ'89 U5
Sir Duncan Michael M11
Sir Ove Arup M5
Sir Philip Dowson M8
Siren Ertan Çarmıklı U16
Suay Özkula Aksoy BÜ'72 I7
Suha Uluçay  RC’66 N9
Sukey Wagner G9
Süha Girişken B12
Süheyl K. Açıkel ME'71 BALK33
Süleyman Kazmirci BÜ'89 BALK19
Şebnem-Çetin İpekçi IE'86 BALK25
Şefika Pekin Barlas G8
Şen Yalman RA'58 K19
Şevket Pamuk RA'68 O19
Şükrü Server Aya RC'53 M4
Tanju Köseoğlu RC Eng'58 J18
Tankut Turnaoğlu BÜ'89 T19
Tayfun Uzunova G3
Teoman Önol RC Eng'59 N16
Terry Hill O15
Tiraje Bayındır G7
Tomruk Özden BÜ'71 D10
Tuba Ünsal Cabas BALK17
Tudor Salusbury R13
Tuğrul Tekbulut BÜ'80 ORG39
Turan Muşkara RC'45 ORG11
Turgay Altıkulaç M16
Turgay Aytaç BÜ’85 P15
Turgut Eron adına Gül Eron BÜ'80 ve Murat Eron BÜ'78 P10
Turlogh O'Brien M13
Tülin-Kerim Sipahiler U2
Uluç Mercangöz BÜ'93 P5
Ulvi Süvarioğlu BÜ'81 ORG33
Umut Şenol BÜ'01 U1
Ülkü Feyyaz Taktak BÜ'75 K6
Ümit Tanzer Kardeşler BÜ'84 R16
Ünal Kurtaran BÜ'88 E11
Üstün Ergüder RC'57  A10
Vahap Samanlı M14
Vedat Yerlici RC'51 A15
Veli Dinçel BÜ'96 M18
Vera Sarıoğlu D1
Vural Akışık RA'64 I17
Y. Akın Öngör B7
Y. Leon Kandiyoti RC Eng'49 ORG8
Yakut-Semih İşçimenler T6
Yal Uğur Akçor RC'59 N5
Yalçın Algon BÜ’75 O17
Yapı Kredi Sigorta I12
Yasemin Tabağ T3
Yaşar Malta RC'53 L17
Yavuz Erten BÜ'87 R15
Yavuz Selek RC'37 BALK31
Yener Yılmaz RC'52 K20
Yeşim Arat RC'74 O18
Yeşim Toduk U17
Yeşim-Münir Kundakçı BÜ’88 ORG15
Yılmaz Argüden BÜ'80 B16
Yonca Ataç BÜ'85 P17
Yusuf Can Özsan BÜ'86 L16
Zehra Esen BÜ'79 D14
Zekiye A. Selvili BÜ'92 F2
Zeynep Betil H13
Zeynep Bodur Okyay A19
Zeynep İlsen Önsan RC'68 G17
Zeynep Öziş BÜ'80 K11
Zeynep Pelin Bengü BÜ96 P7
Zeynep Tansal Pars BÜ'96 A3
Ziya Gökalp Boyacıgiller BÜ'74 D15